Yataktan Sarı Lekeler Nasıl Çıkar?

Yatak üzerindeki sarı leke nasıl temizlenir?

Uzun zaman kullanılan yataklarda sararmalar meydana gelmektedir. Bunun başlıca sebeblerinden biri terimizin yatak üzerine geçmesi, nemlenmesi, diğeride sıklıkla rasladığımız çocuk idrarıdır.

Yatak neden sararır?

Yatakta oluşan sarı lekeler zamanla oluşur. Bu yüzden kumaştan çıkartılması fazlaca güçtür. Bu yüzden lekeleri çıkartabildiğiniz kadar çıkarın ve ondan sonra yorgan ve yastık nevresimlerini güneşte kurutmayı deneyebilirsiniz. Güneş yataktaki sarı lekelerin solmuş bir durumda görünmesine destek olur.

Uzun vakit kullanılan yataklarda sararma fazlaca yaygın olarak görülen bir problemdir. Bu durumun nedeni ise terleme ve ortamdaki nemdir. Küçük çocukların yataklarına ise idrar kaçırma sebebiyle sararmalar yaşanabilmektedir.

Yatak örtüsüne ve onu korumuş olan çarşaflara karşın yatağınız hızla sararabilir. Bu birkaç faktörden kaynaklanmaktadır. Her şeyden önce, geceleri tertipli olarak terleriz ve bu, yatakta olmasıyla birlikte yastıklarda da sarı lekeler olabilir. Bu nedenle, renk solmalarını önlemek istiyorsanız, yatağınızı bilhassa direkt güneş ışığı altında havalandırmamalısınız.

Yatak çamaşır suyu ile silinir mi?

Bazı ev hanımları ağartıcı özelliğinden dolayı sarı lekeleri çıkarmak için çamaşır suyu kullanmaktadır. Halbu ki ilk anda yapılan uygulama ile lekenin çıktığını sanmakla hata yapmaktadır. Uygulama yapılan yer kuruduktan sonra sararan yerin tekrar meydana çıkma olasılığı çok yüksektir. Ayrıca çamaşır suyu ile uygulama yapılan yer zamanla çürüme yaparak kumaşın yırtılmasına sebeb olacaktır.

Yataktaki Sarı Lekeler Nasıl Önlenir?

Yataklarınızı tertipli olarak naturel sabun ve su karışımı ile ovalayarak silmelisiniz. Bu sayede yatağınızda sarı kir oluşmasını önlemiş olursunuz. Bu uygulamayı haftada minimum bir defa yapmalı ve tatbik sonrasında odanızı havalandırmalısınız. Ardından yatağınızın tamamen kuruduğuna güvenli olduktan sonrasında nevresimleri örtmelisiniz.

Firmamız yataklardaki oluşan sarı lekeleri yatağı deforme etmeden antibakteriyel deterjanlarla temizlemektedir.