Konyaaltı Uncalı Halı Temizleme

Konyaaltı Uncalı Halı Temizleme | Firmaları | Fiyatları

Uncalı Halı Temizleme olarak Antalya Konyaaltı bölgesinde oturan müşterilerimize vermiş olduğumuz temizlik hizmetlerimizden Servis Ücreti alınmamaktadır. Uncalı Halı Temizleme olarak uygun fiyatlar ile yılın dört mevsimi çalışmaktayız.

Antalya Halı Yıkama Firması olarak Uncalı bölgesindeki müşterilerimizin halı yıkama, koltuk yıkama, yorgan yıkama, battaniye yıkama, yerinde halı yıkama hizmetlerimizle müşterilerimize profesyonel temizliği sunmaktayız.

Halı Yıkama ne zaman olmalıdır?

Halı Yıkama olarak sadece yaz ayları değil, tüm bir yıl içersinde hizmet verebilecek altyapıya sahibiz. Halkımızda oluşan halı sadece yaz aylarında temizlenir, fikrinden dolayı halı yıkama firmaları yaz aylarında büyük bir yoğunluk yaşamaktadır. Yılın dört mevsimi halı yıkama hizmetinden yararlanan müşterilerimiz hizmet kalitemizi bilmektedirler.

Halı Temizleme ve Yıkama nasıl Olmalıdır?

Halıların içerisinde,üzerinde bulunan ve gözle göremiyeceğimiz kadar küçük olan akarlar , tozlar ve mikroplar insanların sağlığı için büyük bir tehdit unsuru yaratmaktadır. Evimizde, ofislerde, otellerde kullandığımız ve gerek çıplak ayakla gerekse ayakabı ile üzerine çıktığımız halıları haftada en az 1 kez normal, ayda 1 kez de yoğun bir şekilde temizlik yapmamız gerekir. Tabiki bu temilik geçici çözüm içindir. Bir yıl içerisinde en az 2 kez uzmanlaşmış halı temizleme firmaları tarafından yıkama yapılması gerekir.
Bu açıklamalardan anlaşılıyor ki evlerimizde en çok temas ettiğimiz koltuk ve halılarımız toz ve bakterileri en çok içerisinde barındıran ortamlardır. Bu ortam insan sağlığı için büyük bir tehlike arzetmektedir. B yüzden koltuklarımızı ve halılarımızı evimizde kendi yöntemlerimiz olan silmenin dışında profesyonel bir temizleme firmasına yıkatmamız gerekmektedir. Temizleme işini yapan firmanın bu konuda yeterli tecrübe ve bilgi birikimi olmalıdır..
Halı yıkama yapılan yerin mutlaka hijyenik olması; oto yıkanan yerlerdeki gibi yağlı ve kirli ortamlarda olmamalıdır.
Halı yıkama için geliştirilmiş toz alma, otomatik makine ve sıkma makinası ile yapılmalıdır. İçerisinde kimyasal madde bulundurmayan bitkisel özlü halı şampuanı kullanılmalıdır. Klor ve ağartıcı deterjan gibi ağır kimyasallar bulunmamalıdır.
Halının cinsinin gerek iplik yapısı, gerekse dokuma tekniğine ve kullanılan boya cinsine göre yıkama teknikleri kullanılmalıdır. Kesinlikle havuz sistemi kullanmıyoruz. Bir çok firma havuz içerisine onlarca halıyı bir arada atıp temizleme yapmaktadır. Düşününki kirli olan temiz olanla aynı ortamı paylaşıp mikropların birbirine geçeceğinden hiçte hijyen olmayan bir ortam meydana gelir. Halbuki olması gereken tek tek yıkama şeklidir. Kimsenin halısı bir diğeriyle karışmamış olur.
Temizlenen halının muhakkak dezenfekte edilmiş olması gerekir. Bunun için yıkanan halının kapalı ortamda hava alan ortamlarda kurutulması ve mümkünse en az 1 saat güneş ışığında bekletilmesi gerekir. Bunu nedeni ise halıda bulunan mayklar ve mikroplar sadece güneş ışığında ölmektedir.
Temizleme işlemi tamamlanıp kurutulma işlemi biten halının, teslimatı esnasında tozlanmaması için poşetlenerek teslim edilmesi gerekir.

Halı Yıkama ve Temizleme Aşamaları nelerdir?

  • Sipariş alma: Halı yıkama işlemini yaptıracağınız fabrikaya telefon açılmasıyla siparişiniz alınır ve kararlaştırılan günde belirtilen adresten kapıdan alınır. Karşılığında size kaç adet halı alındığına dair sipariş fişi verilir.
  • Etiketleme - numaralandırma - ad soyad: Teslim alındıktan sonra bir başka müşteriyle karışmaması için kişiye özel verilen abone numarası veya isim soy isimle halıya zımbalanır.
  • Ölçme – türlerin ayrımı – ücretlendirme: Fabrikaya getirilen Halılar temizleme işlemine geçmeden önce cins ve kirlilik durumuna göre ayrımları yapılır. Halı temizleme de ücretlendirme metrekare cinsinden yapılmaktadır. Firmalar ücretlendirme yaparken metrekare olarak hesaplarlar. Bu hesaplanan ücretler halının türüne göre değişmektedir.. Bunun nedeni farklı türlerde uygulanan işçilikten kaynaklanmaktadır.
  • Genelde Makine, El Dokumave Yün,Milas, Döşemealtı, Nepal, Ladik, Hereke, Çin, Buhara ve benzerleri gibi değerli halılar ve Shaggy diye gruplara ayrılmaktadır. Değerli halıların temizleme fiyatları diğer gruplara göre daha yüksektir. Bunun nedeni ise bu tür halıların maliyet fiyatlarının yüksek olmasıdan kaynaklanan riskle(yıkama sırasında oluşabilecek bir hasar olması) bununla birlikte temizleme aşamasında daha fazla bilgi, ustalık isteyen işlemlerden geçmesi, ayrıca kullanılan şampuan ve yan ürünlerin fiyatının yüksek olması, kilogram bakımından ağır olması sebebiyle işçilik maliyetleri yüksektir.

  • Halı yıkama - durulama: İlk işlem tozların alınmasıdır. Toz alma işlemitoz alma makinesiile yapılmaktadır. Yıkama işlemi otomatik makinelerde yapılır. Önce ıslatılır ardından şampuanlanır ve fırçalanır, ardından kirli suyu gelberi ile kirli su üzerinden atılır. Sonra tekrar şampuanlanıp fırçalanır. En son bol su ile durulama yapılır.Bu işlem halının kirlilik durumuna göre tekrarlanabilir.
  • Sıkma - kurutma - asma - havalandırma: Durulama işleminden sonra sıkmanın, suyun üzerinden tam anlamıyla atılması ve kurumanın en kısa zamanda sürmesi için, rulo tipi sıkma diye adlandırılan 1400 devirli makineleri kullanılmaktadır. Sıkma işleminde halıların üzerindeki su yüzde doksan giderilmeli sadece elle temas edildiğinde hissedebilinecek kadar nem kalmalıdır. Nemli halıların kurutulması için mevsimlere bağlı olarak farklı işlemler yapılır. Yaz aylarında halılar birbirine paralel askılara asılarak açık havada bekletilir ve nem gibi kokuların oluşmaması için havalandırılmış olur. Kış aylarında ise kapalı ortamda kurutma odalarında kurutulmaktadır. Tamamen kurutulan halılar son kontrol aşamasına geçer.

    Son kontrollerin yapılması - süpürme - parfümleme - paketleme: Kurutulan halıların üzerinde kalan tüy parçalarının alınması olayına hav süpürme denir. Bu işlem el fırçaları ile yapıldığı gibi otomatik süpürme (hav alma) makinelerinde de yapılabilir. Aynı zamanda bu işlem yapılırken gözden kaçan lekeler var ise yakından kontrol edilir. Lekeye rastlanırsa özel leke çıkarıcı yardımı ile leke çıkarılır. Son olarak parfümleme yapılır ve paketlenir.
    Teslimat :Tüm işlemler tamamlanınca müşteriler aranarak gün içerisinde teslimat saati belirlenir sahiplerine teslim edilmek üzere araçlara yüklenir.