Halıdan Leke Nasıl Çıkar?

Halıdan Leke Çıkarma Yöntemleri

Halıdan Leke Nasıl Çıkar - Berrak Halı Yıkama Antalya

Halıdan Leke Çıkarmak sanıldığı gibi çok kolay değildir. Antalya Halı yıkama olarak gösterdiğimiz faliyet alanında, halılar üzerinde oluşan bir kısım lekeleri kullanmış olduğumuz endüstriel ilaçlar kullanarak yüzde yüz sonuçlar almaktayız. Ne var ki, kalıcı olmasıda söz konusu olduğu durumlar da vardır. Her leke yüzde yüz çıkar demek yanlış olur.

Özellikle günlük olarak kullandığımız çay, meşrubat, meyvesuyu, kahve gibi içerisinde şeker miktarının fazla olması dolayısıyla, halı iplerinde lekelerin çıkarılması oranını etkileyebilmektedir. Öncelikle şunu belitmeliyizki; bir leke normal temizleme şartlarında çıkarılamayan yabancı bir maddedir.

Bu madddeler halının iplik yapısına veya rengine zarar verebilir. Bu tür lekeler bilinçli yöntemler izlenerek çıkarılabilirler. Fakat bazı halı türlerine bağlı olarak çıkmayabilmektedir.

Sayın müşterilerimiz şunu bilmenizde fayda var.

Özellikle çin halısı, yün halı, nepal halı, el dokuma halı, ipek halı, plastik tabanlı kaymaz halılar, deko halılar, step halı, gibi halı türlerinde işlem yapmak çok zordur. İşi bilmeyen halı yıkama firmaları veya usta diye geçinenler genellikle oksijen bazlı leke çıkarıcılar kullandıkları için halıya daha çok zarar vermektedirler. Halıda oluşan leke kronikleşmiş ise çıkma olasılığı hemen hemen hiç yok denecek kadar azdır. Makina halılarında ise lekeler genellikle çıkmaktadır.

Halıdan leke çıkarmak ile ilgili detaylı bilgiyi linklerimizden bilgi edinebilirsiniz.