Halıya Çay Dökülürse Nasıl Çıkartabilirim

Halıdaki Çay lekesi

Halıya dökülen çay lekesi nasıl çıkar - Berrak Halı YıkamaHalıya çay dökülmesi durumunda leke kalmaması için seri bir biçimde öncelikle dökülen yere kağıt havlu veya emici bir bezle müdahale ederek fazla sıvının emdirilmesi gerekmektedir. İlk müdahale ile çay lekesinin daha derine gitmesi önlenecektir.

Oluşan yeri silerken bastırmadan, kuvvet uygulayarak ovalayıp silmeyin. Bunu yaparsak halının dokusunda kalıcı hasarlar burakabiliriz. Çay lekesinin derinlemesine işlemesine neden olduğumuz zaman ne kadar kaybolmuş gibi görünsede bir zaman sonra tekrar ortaya çıkması kaçınılmazdır.

Çaydan oluşan fazla sıvıyı emdirdikten sonra, ılık su içerisine ağartıcı olmayan bir deterjanla üzerini tamponlayarak ( ovalamadan ) kağıt havlu veya bez tarafından emilmesini sağlayın. Daha sonra ılık su ile temiz bir bezle durulayın.

Bunlara rağmen çay lekesi hala halıdan çıkmamıssa bir su bardağına üçte biri oranında sirke koyup üzerini suyla tamamlayın. Yukarıda belitmiş olduğumuz tamponlama işlemlerini tekrar edin ve daha sonra temiz bir havlu veya bezle ılık su ile durulayın ve kağıt havluyla nemini alın.

Halıdaki çay lekesi

Bu işlemelere rağmen hala çıkmadıysa tavsiye almak veya hizmet almak için Firmamızdan destek alabilirsiniz.

Halılar'da meyve lekelerini çıkartmak için ılık su ile siliniz. Dökülen meyve veya meyva sularınızın üzerinden zaman geçmiş veya lekeleri çıkaramadıysanız halılarınızı uzman bir halı yıkama yerine vermeniz tavsiye olunur.

Halıdan kola lekesi nasıl çıkar?