Antalya Halı Yıkama Fiyatları

IMG-20190820-WA0000Halı Yıkama fiyatları

Antalya halıyıkama ve temizleme konusunda fiyatları çok iyi araştırılması gerekir. Halı Yıkama Fiyatları değişkendir. Nedeni sunulan hizmet ve hizmetin kalitesi bakımından farklılık gösterir. Ucuz etin tadı yavan olur diye boşuna dememişler. Herşeyde olduğu gibi Halı yıkamanında bir maliyeti buna bağlı olarak fiyatı vardır.

Halı yıkama mesleğini benimsemiş,işine önem veren çeşitlerini iyi tanıyan ve ne şekilde nasıl yıkamanması gerektiğini bilen hiçbir firma ucuza halı yıkayamaz. Mesela bir firmada yıllarını vermiş uzman elemanlar çalışırken, diğerinde mevsimlik gelişi güzel işten anlamayan kişiler çalışmaktadır. Diğer yandan işi bilen firmalar kayıt dışı çalışmazken, diğerinde ise kayıt namına bişey yoktur. Uzman firmada bir halının yıkanabilmesi için gerekli tüm malzemeler varken, diğerinde beşte biri kadar vardır. Kaliteli halı yıkama firması işini sürekli yapar, diğeri mevsimsel olarak yapar.

Bir çok yerde halı yıkama yapılan yeri görseniz halıyı eve sermezsiniz. İşi bilen yıkama yerleri kurutma için çok özel yerler yapmıştır, diğerleri paslı demirlerde veya duvar üzeinde kurutur. Kimi halı yıkama fabrikaları tonlarca su harcıyarak yıkar, diğeri birçok halıyı aynı su ile yıkamaya çalışır. Bazı özel türler vardır ki, nepal, çin, milas, bünyan, ladik, hereke, milas, döşemealtı, kök boyalı gibi. Bu türler diğerleri gibi yıkanmayıp işçilik bakımından çok farklılık arzeder. Bu türlerin fiyatları oldukça pahalıdır.

Bu nedenle Uzman yıkama firmaları tarafından temizleme yapılmazsa, renklerinin birbirine karışması, renk solması, renklerinin değişmesi gibi sorunlarla karşılaşılabilir. Bunlar gibi örnekleri çoğaltabiliriz. Bu nedenlerden dolayı Halı Yıkama Fiyatları farklılık gösterir. Sayın müşteriler halı temizleteceklerin kaç paraya temizliyorsunuz sorusundan çok nasıl, ne şekilde yıkandığını sormaları gerekmektedir. Kısacası fiyatlar işletmenin içeriğine, kullandığı şampuanlara, personele ve malzemelere bağlı olaraktan değişmektedir