Halı Yıkama Firması Antalya

Antalya Halı Yıkama Hizmetleri

Antalya bölgesinde Halı Yıkama ve Halı Temizleme firmaları denilince ilk akla gelen firma özelliğimizi hala korumaktayız. Her türlü halı hijyenik ortamda tek tek el değmeden yıkanmaktadır. Makina halısı, el dokuma halısı, shaggy halı, step halı, ısparta el dokuma halı, döşemealtı halısı, nepal halı, çin halı, hint kilimi, bu türlerin hepsi farklı özelliklere sahip olduğu için temizleme teknikleri de farklılık göstermektedir.

Firmamız Antalya Halı Yıkama Firmaları, Fabrikaları arasında profesyonel kadrosuyla hizmet vermektedir. Tüm Antalya merkez ve ilçelerinde oturan müşterilerimizin gereksinim duyduğu halı yıkama, koltuk yıkama, yorgan yıkama ile Antalya da uygun, ucuz halı yıkama fiyatları ile yanınızdadır.

Genel anlamda siz değerli müşterilerimizin en cok tereddüt ettikleri konu, halı renklerinin birbirine karışmasından tedirginlik duymalarıdır. Çünki daha önceden verilen halının yıkama teknikleri yanlış olduğu için bu olaylara sık sık raslanmaktadır. Renkleri birbirine karışmış ise renk ayrıştırma işlemine tabi tutmaktayız. Herhangi bir şekilde temizliğinizden memnun olmadığınız ürünü tekrar işleme tabii tutarız. Zaman içerisinde yıpranmış olan halı kenarlarınızı rengine uyum gösterecek bir şekilde overlok yaparak daha kullanışlı hale getirmekteyiz.

Halı Yıkama Hizmetleri

Servis araçları ile toplatılan halılar, halı yıkama firması, halı yıkama yeri, halı yıkama fabrikası gibi isimlerle adlandırılan işletmelere getirilir. Araçtan indirme sırasında makina halısı, el dokuma halısı, yün halı, ipek halı gibi özelliklere sahip, farklı boya ve iplik kullanılarak yapılmış halılar, ile overlok yapılması gerekenler ayrılarak ayrı yerlere konulur. Bunun sebebi bu çeşitli türlerin yıkama tekniklerinin diğerlerinden farklı oluşudur. Birbirinden ayırt etme işlemi gerçekleştikten sonra yıkama özellikleri, uygulama farklılıkları ile aşağıdaki şekilde gerçekleştirilir.

Halı Yıkama Antalya Halı Toz alma

Vakumlama yöntemi ile güçlü vakum makinası ve hav alma aparatları ile yapılan toz alma işlemleri son yıllarda geçerlilik kazanmış olup halı yıkama öncesi yöntemlerden biridir. Bu tür makinaların kullanımının tanınması ve yaygınlaşması ile başlayan bu toz alma yöntemi de, yerini pratik hav alma teknolojisine bırakacağa benzemektedir.

Gerçek anlamda gelberi yapmak zor bir işlem olduğu için, tozu alınmış bir halının yıkama kalitesine ulaşacak derecede, gelberi yapan firma sayısı yok denecek kadar azdır. Doğru temizlik maddesi seçimi çok önemlidir. En iyi sonucu alınabilecek şampuan seçilmelidir. Havuzlama ve direkt olarak fırçalama işlemini Ege bölgesinde bulunan firmalar seneler önce bırakmış olup, havuzlama sistemi Marmara ve bölgesinde halen kullanılmaktadır.

Antalya halı yıkama firmaları ise genelde havuzlama yapmamaktadır, ama yapanlarda yok değil. Havuzlama dediğimiz sistem de birden fazla halının üst üste konularak havuz içerisinde ıslatılma şeklidir. Son yıllarda çeşitlilik açısından hızla artan Otomatik halı yıkama makinaları ile çalışmak, hem insan gücü bakımından, hem de zaman açısından kolaylık getirmiştir. Günümüzde yirmi fırçalı yıkama makinaları dahi üretilmektedir,

Halı Yıkama Halı Yıkama

İşlemine girmeden önce halı ıslatılır. Islatma işleminden sonra deterjan fıskiyeleri üzerini deterjanlayarak fırçalama işlemi gerçekleşir. Altı adet fırça iki yana hareket ederek yüzeyini şampuanlayarak yıkar. Diğer yandan bant üzerinde ilerlerken rulo fırçanın çalışmasıyla üzerindeki saç ve benzeri maddeleri toplar. İstenirse kirlilik durumuna göre bu işlem iki kez yapılabilir. Fırça ve şampunlama işlevinden sonraki aşamada su ile durulanarak halı rulo haline getirilir.

Antalya Berrak Halı Yıkama Firması Halı Sıkma

Rulo halindeki halı 1400 devirlik sıkma makinasına atılarak suyu giderilir. Sıkma sırasında suyla birlikte içerisindeki kir sabun kalıntılarıda dışarı atılmış olur.

Halı Kurutma

Sıkmadan çıktıktan sonra halı yaklaşık olarak yüzde 70-80 kurumuş şekliyle çıkar. Kalan nem ise kapalı ortamda askılara asılarak kurutulmaya burakılır. Kesinlikle güneşli ortamında kurutmamak gerekir, çünki renk solması olabilir.

Son kontrol-Leke kontrol

Kuruma gerçekleştikten sonra masa üzerine serilerek gözden kaçmış veya çıkmamış leke varsa tekrar bu aşamada özel leke çıkarıcı ile işleme tutulur. Tabiki her leke yüzde yüz çıkacak diyede bir şey yoktur. Kalan hav varsa fırçalanarak temizlenir.

Berrak Halı Yıkama fabrikası Antalya

Paketleme

Temizlendikten sonra rulo seklinde sarılarak poşetlenip, sevkiyata hazır hale getirilir. Poşetlemek sevkiyat sırasında tekrar kirlenmemesi tozlanmaması amaçlıdır. Poşetli kesinlikle açılmalıdır, açılmadıgı zaman nemlenerek halının küflenmesine neden olur.

Halı Yıkama video

Halı Yıkama

Koltuk Yıkama