Evde Halı Silerken Çamaşır Suyu Kullanılır mı?

evde halı silerken çamaşır suyu kullanılır mı - Berrak Halı Yıkama Fabrikası Antalya

Halı Silerken Çamaşır Suyu Kullanılırmı?

Günümüzde birçok halı yıkama firmaları için çamaşır suyu, klor gibi ürünler vazgeçilmezleri arasında yer almaktadır. Antalya bölgesinde bulunan halı temizleme firmaları da bu alışkanlıklardan vazgeçememektedir.

Çamaşır suyu ile Halı Temizlenir mi?

Halı Yıkama ve Çamaşır Suyu evlerimizi kaplayan halıların temizliğinde büyük bir önem taşımaktadır. Fakat temizlik sırasında dikkat edilmesi gereken bir çok yer vardır. Bu yerlerden bir diğeri de, halıları temizleme esnasında çamaşır suyunun kullanılıp kullanılmayacağıdır. Aklımıza gelen ilk sorulardan birisi Halılarda çamaşır suyu kullanması zarar verir mi?

Çok kez halı yıkama sırasında kullanılan çamaşır suyu halılara mutlaka azda olsa zarar verebilmektedir. Bazen doğru ve ölçülü biçimde çamaşır suyu kullanılması parlaklık verebilmektedir, fakat bu oranlara çok dikkat edilmesi gerekir. Bilinçsiz bir şekilde hareket edilirse oran miktarı düzgün ve yeterli bir şekilde ayarlanmaz ise, halılarda özellikle renklilerde solmalar, sararmalar ve yıpranma olabilir. Kullanılan bazı halı şampuanları ile çamaşır suyu kullanması yarar sağlayabilir, fakat her şampuan için bu söz konusu olmaya bilir.

Sizlere tavsiyemiz çamaşır suyunu halı temizleme sırasında kullanmayınız. Halılarınızı bir firmaya yıkatmak isterseniz, mutlaka o firmayı iyi bir şekilde araştırınız. Bazı firmalar ucuz olduğu için bulaşık deterjanlarıyla karışım yaparak bu tür yollara baş vurmakta dır. Özel halı yıkama şampuanlarını pahalı diye almayabiliyor ve bu durum tamamen müşteriye zarar vermektedir. Bilinçli davranmak her zaman kazandırır.

Antalya Berrak Halı Yıkama ve Temizleme firması olarak kesinlikle çamaşır suyu kullanmıyoruz.